تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب تیر 1396
 
مطالب اینترنتی
 
 
سه شنبه 20 تیر 1396 :: نویسنده :
وقتی نمی توانید چیزی را به خاطر بیاورید

وقتی نمی توانید چیزی را به خاطر بیاورید

همۀ ما اوقاتی پیش آمده که مسائل گوناگون را فراموش کنیم و مدام از این فراموشی ها نگران باشیم، اینکه چیزی را نمیتوانیم در زندگی به دلیل بسپاریم. چرا نمی‌توانم چیزی را به دلیل بسپارم؟ چرا هیچ چیزی را به دلیل نمی آورم؟چرا نمیتوانم هیچ چیزی را به یاد بیاورم؟ اسم افراد, جای پارک ماشینم و

دلیل کم شدن حافظه و سخت به یاد آوردن/ به دلیل آوردن کارهای روزمره چیست؟

نمی‌توانید کلید ماشینتان را پیدا کنید. شخصی را در مهمانی ملاقات میکنید و ۵ دقیقه دیگر اسمش را فراموش می‌کنید. میوه فروشی را ترک میکنید و اصلا یادتان نمی‌آید که ماشینتان را کجا پارک کرده اید.

آرام باشید. هیچ کس حافظه بی نقص و عیب و کاملی ندارد. وجود این وقفه ها حتی در جوانی مشکلی ندارد.

روال عادی و نرمال کم شدن حافظه و عدم به یاد آوردن کارهای روزمره و جزئی چگونه هست

مواردی که همین اخیرا آموخته اید – مثل نام یک شخص در مهمانی – مشکل ترین مورد برای یادآوری هست، زیرا هنوز در ذهن شما ریشه ندارند.

ضمن اینکه مغز شما تنها فضای ذخیره سازی اطلاعات بسیار چندان شما هست. و برای به دلیل سپردن موارد خوب و اخیر نیاز به ایجاد فضا دارد. و برای انجام اینکار، لازم هست از شر جزئیاتی که کمتر اهمیت دارند، درست مثل اطلاعاتی که چندان به کارتان نمی‌آید و یادآوریشان نمیکنید، خلاص شود.

و این بسیار عادی هست که، جایی که چیزی را گذاشته اید یا قرار ملاقاتی که در برنامه تان بوده هست را فراموش کنید. اغلب اوقات این اتفاق رخ میدهد چون در همان ابتدا به آن موضوع دقت جدی و کاملی نداشته اید. به طور مثال به جای به دلیل سپردن نام فرد جدیدی که ملاقات کرده اید در حال فکر کردن به مشاجره دیشب تان با همسرتان بوده اید

یا به جای اینکه حواستان را جمع کنید که خودرو را کجا پارک میکنید به دلیل مریضی مادرتان فکر می کرده اید. همین طور ذهن شما در هنگام خستگی، مریضی و استرس تمایل به فراموش کردن دارد.

ترفندهای سریع برای بهبود به یادآوردن کارهای روزمره و حواس جمع بودن
روش هایی وجود دارد که شما میتوانید برای بهبودی به یاد آوردن/به دلیل آوردن کارهای روزمره انجام دهید. ممکن هست مجبور شوید کمی زندگی خود را سازمان دهی یا تغییر دهید:

وسایل تان را سازماندهی کنید:
برای وسایلی که همه ی وقت جایشان را فراموش و آنها را گم می‌کنید یک محل خاص در نظر بگیرید، در این صورت دیگر آنها را گم نخواهید کرد. بعنوان مثال یک جاکلیدی برای آویزان کردن کلید ها و یک جعبه یا کشو برای قرار دادن شارژر تلفن همراه ها در نظر بگیرید تا همه ی وقت جایشان مشخص باشد و برای پیدا کردنشان این همه ی حرص نخورید.برای داشتن یک مغز منظم باید در یک منزل منظم زندگی کرد.

همۀ چیز را یادداشت کنید:
برای به دلیل سپردن تاریخ تولد ها، فهرست خرید، تماس با دکتر، فهرست امتحانات بچه ها و هر چیزی که برای به دلیل آوردنش به زحمت می افتید، قلم و کاغذ بردارید و آنها را یادداشت کنید. حتی اگر به یادداشت تان مراجعه نکنید، نوشتن انها سبب می‌شود راحت تر آنها را به یاد بیاورید.

از تقویم بهره گیری کنید:
یک تقویم کتابی یا دیواری برداشته و جلسات، قرار ملاقات ها، دور همی های خانوادگی، قرص خوردن ها و… را در آن یادداشت کنید و آن تقویم را روی پاتختی کنار تخت خواب تان بگذارید و هر شب گذشته از اینکه به خواب بروید برنامه روز بعدتان را نگاهی بیندازید تا وقایع مجددا به ذهن تان بیاید.

با کلمات بازی کنید:
پسوردهای تان را با بهره گیری از ترکیب ۲ تاریخ که برای شما مهم هست بسازید تا هرگز فراموش نکنید. این تاریخ ها برای شما معنا دار هست پس به یادتان میماند ولی برای یک هکر، حدس زدن آن کار ساده ای نیست.

تکرار، تکرار و تکرار کنید:
از نام فردی که همین همین حالا با او ملاقات کرده اید گرفته تا آدرسی که باید بروید، تکرار آنها باعث می‌شود که در خاطرتان ماندگار شود.

مغزتان را به چالش بکشید:
کاری انجام دهید که مغزتان را به چالش بکشاند – زبانی اخیر یاد بگیرید، جدول حل کنید، کتاب بخوانید و…

اجتماعی شوید:
افرادی که یک تیتر اجتماعی دارند یا حتی کسانی که به صورت رایگان به امور عام المنفعه می‌پردازند و خلاصه سعی میکنند به غیر از نقش خود در خانواده یک نقش و مسئولیت اجتماعی هم داشته باشند، اکثر هوشیار و حواس جمع میباشند.

تاثیر سبک زندگی بر حافظه
سبک زندگی بر حافظه تاثیر می‌گذارد. بعنوان مثال، رژیم خوراکی تان روی میزان حافظه نقش دارد. اگر کلسترول، فشار خون و قند خون تان خیلی بالا باشد، عروق خونی مغز و اطرافش ممکن هست مسدود شده یا آسیب ببیند. یک مطالعه در هاروارد Harvard نشان داده هست افرادی که چربی اشباع بیشتری میخورند

« چربی موجود در گوشت و محصولات لبنی » نسبت به کسانی که کمتر چربی اشباع مصرف می‌کنند، نتایج بدتری در آزمون های حافظه بدست می آورند. اگر سعی دارید که گزینه خوراکی بهتری داشته باشید، رژیم مدیترانه ای را در نظر بگیرید. این روش تغذیه – که ویژگی اصلی آن خوردن ماهی های غنی از امگا۳ ، روغن زیتون سالم برای قلب و مقدار زیادی محصولات تازه هست – که با حفاظت از توانایی تفکر و حافظه مرتبط هست.

حدس بزنید چه چیز دیگری برای حافظه و سایر بخش های بدنتان خوب هست؟
ورزش منظم باعث بهبود جربان خون به مغز می‌شود. باید هرروز ۳۰ دقیقه وزرش کنید. و شما به خواب منظمی نیاز دارید تا به مغزتان اجازه دهید اطلاعاتش را طبقه بندی کند تا دسترسی به آنها در آینده برایتان راحت باشد.

اگر سیگار میکشید، آن را متوقف کنید چون باعث آسیب به رگ های خونی می‌شود.

اگر چندان مشروب مینوشید کمش کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدن مشروب چندان حافظه شما را آشفته می‌کند.

حافظه شما با پیرشدن تحلیل میرود
به نظر می‌رسد که کم شدن حافظه با افزایش سن بدتر می‌شود. با شروع دهه ۲۰ به آرامی سلول های مغزتان را از دست می‌دهید و بعضی مواد شیمیایی خاصی که این سلول ها به آن نیاز دارند در بدنتان کم می‌شود. کاملا منطقی هست که حافظه تان در ۲۵ سالگی بهتر از ۵۵ یا ۷۵ سالگی باشد.

تغییرات زیاد حافظه همه ی وقت علایم مریضی آلزایمر نیستند. آنها می‌توانند ناشی از سکته مغزی، صدمه مشاهده سر، کمبود ویتامین در رژیم خوراکی یا مشکلات خواب باشد. حتی ممکن هست اثرات جانبی مصرف داروهایی باشند که بهره گیری می‌کنید. هر موقع در این اساس شک داشتید حتما با پزشکتان مشورت نمایید.

علائم وجود یک مشکل جدی درمورد مغز و حافظه تان:
– اگر هر روز محل پارک خودرو تان را فراموش میکنید.
– اگر آدرس منزل تان را فراموش میکنید.
– اگر یکی از افراد خانواده یا دوستان تان را نمی شناسید.
حتما برای بررسی با دکتر مشورت کنید



لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب وقتی نمی توانید چیزی را به خاطر بیاورید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :وقتی نمی توانید چیزی را به خاطر بیاورید
http://mofidestan.ir/%d9%88%d9%82%d8%aa%db%8c-%d9%86%d9%85%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%af-%da%86%db%8c%d8%b2%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d8%ae%d8%a7%d8%b7%d8%b1-%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%af/



نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :



سخنگوی (NASDAQ) اعلام کرده که در حال یافتن دلایل انتشار غلط ارزش سهام‌ بسیاری از شرکت‌های بزرگ آمریکایی است که اخیرا در سرویس‌‌های اطلاع رسانی بلومبرگ، Yahoo Finance و Google Finance منتشر شده بود. این شرکت به‌دنبال انتشار نتایج اصلاح شده است.

در گزارش جدید، ارزش سهام شرکت آمازون و کمپانی مادر گوگل، یعنی شرکت آلفابت، پس از تصحیح مجدد قیمت سهام‌ها توسط NASDAQ، بیش از ۸۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد. این اتفاقات پس از بسته شدن بازار بورس آمریکا رخ داده بود.

قیمت سهام کمپانی‌های آمازون، آلفابت، اپل و مایکروسافت در کل ۱۲۳٫۴۷ دلار کاهش پیدا کرد. گفته می‌شود قیمت سهام بیش از ۱۶ شرکت مختلف اشتباه اعلام شده است.

سخنگوی NASDAQ در مصاحبه خود گفته که سرویس امتیازدهی تجاری این شرکت متاسفانه اطلاعات را اشتباها محاسبه و به خبرگزاری بلومبرگ ارسال کرد و این خبرگزاری هم این اطلاعات غلط را منتشر کرده بود. در نتیجه این اشتباهات، برخی دیگر از خبرگزاری‌ها و وبسایت‌های اطلاع‌رسانی هم این اطلاعات غلط را منتشر کردند.

در پایین می‌توانید تصاویری از این گزارش‌ها اشتباه را مشاهده کنید:

گوگل (۸۶%) کاهش

آمازون (۸۷%) کاهش

اپل (۱۴%) کاهش

مایکروسافت (۷۹%) رشد


موارد موضوعی مرتبط



لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب انتشار آمار غلط از ارزش سهام غول‌های تکنولوژی! در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :انتشار آمار غلط از ارزش سهام غول‌های تکنولوژی!
http://mofidestan.ir/%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b4%d8%a7%d8%b1-%d8%a2%d9%85%d8%a7%d8%b1-%d8%ba%d9%84%d8%b7-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d9%87%d8%a7%d9%85-%d8%ba%d9%88%d9%84%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa/



نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 11 تیر 1396 :: نویسنده :



مفیدستان:

آموزش 5 مدل از حلوای خوشمزه

آموزش طرز پخت ۵ مدل از حلوا هایی

با پخت حلوا در ماه مبرک رمضان میتوان به سفره افطارتان تنوع دهید و زیبایی سفره هایتان را افزایش داد. در این مقاله طرز تهیه چند نوع حلوای گوناگون را به شما آموزش داده ایم، تا از یکنواختی نجات پیدا کنید و به سفره افطارتان تنوع دهید.

به گزارش تالاب: در این مقاله طرز تهیه چند نوع حلوای گوناگون را به شما آموزش داده ایم، تا از یکنواختی نجات پیدا کنید و به سفره افطارتان تنوع دهید.

حلوای زنجبیلی

آموزش 5 مدل از حلوای خوشمزه

ماندانا حسین زاده

مدت زمان آماده سازی: ۱۵ دقیقه
مدت زمان پخت: ۲۰ تا ۲۵ دقیقه
میزان سرو: ۱۰ عدد مافین

مواد لازم:

آرد: ۲۰۰ گرم
آرد برنج: ۱۰۰ گرم
پودر قند: ۲۰۰ گرم
کره: ۱۰۰ گرم
روغن جامد: ۱۰۰ گرم
روغن مایع: ۱ قاشق سوپ خوری
پودر زنجبیل: ۲ قاشق سوپ خوری
گلاب: حدودا یک دوم پیمانه
گردو خرد شده: ۵۰ گرم
پودر پسته: به میزان لازم

انواع حلواها؛ به سفره افطارتان تنوع دهید

طرز تهیه:

۱٫ کره، روغن جامد و روغن مایع را در ماهی تابه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا ذوب شوند. آرد و آرد برنج را اضافه کنید و مدام هم بزنید تا بوی خامی آرد گرفته شود و عطر آن بلند شود ولی مواظب باشید تا تغییر رنگ ندهد.

۲٫ مواد را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا کمی سرد شود. پودر قند و زنجبیل را اضافه کرده و مفید مخلوط کنید.

۳٫ در این مرحله اگر حلوا خشک بود تدریجی گلاب را اضافه کرده و مفید مخلوط کنید تا جایی که حلوا نرم شده و به راحتی گوشه ماهی تابه جمع شود. در این مرحله گردوی خرد شده را نیز اضافه کنید.

۴٫ قالب ناودانی را با کیسه فریزر پوشش دهید. پودر بسته را به صورت نواری کف قالب بریزید. حلوا را داخل قالب ریخته و مفید پرس کنید. روی آن را با نایلون پوشانده و کناب بگذارید تا خنک شود، سپس به اندازه دلخواه برش بزنید.

نکته:

۱٫ در صورتی که بخواهید این حلوا را به مقدار زیادی درست کنید، آردها را جداگانه تفت داده و در آخر کره و روغن را اضافه کنید.

۲٫ این حلوا را به صورت کفگیری و یا قالبی یک نفره نیز میتوانید درست کنید.

۳٫ در تهیه این حلوا می‌توانید کلا از روغن جامد و یا کره بهرهگیری کنید ولی روغن مایع را حذف نکنید.

اسلایس حلوا

آموزش 5 مدل از حلوای خوشمزه

مدت زمان آماده سازی: ۳۰ دقیقه
مدت زمان پخت: ۱۲ الی ۱۵ دقیقه
میزان سرو: ۱۲ نفر

مواد لازم:

تخم مرغ بزرگ: ۴ عدد
پودر قند: ۱۰۰ گرم
اسانس وانیل: یک قاشق چای خوری
آرد: ۱۲۵ گرم
بکینگ پودر: ۲ قاشق چای خوری
پودر کاکائو: ۱ قاشق سوپ خوری
نمک: ۱ پینچ
حلوای سنتی: به مقدار لازم

انواع حلواها؛ به سفره افطارتان تنوع دهید

طرز تهیه:

به گزارش تالاب:۱٫ فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید، سینی فر به ابعاد ۲۳×۳۳ سانتی متر را چرب نمایید و کاغذ روغنی بیندازید. زرده ها و سفیده های تخم مرغ ها را از هم جدا کنید.

۲٫ زرده ها را به همراه شکر با همزن برقی با سرعت متوسط رو به بالا بزنید تا کاملا روشن و غلیظ شوند، وانیل را نیز بیفزایید، در ظرفی دیگر سفیده های تخم مرغ و نمک را با همزن برقی بزنید در حدی که سفیده فرم بگیرد و اگر ظرف را برگرداندید نریزد.

۳٫ سفیده های فرم گرفته را در سه مرحله به ترکیب زرده اضافه کنید و به آرامی و دورانی با لیسک هم بزنید. سپس ترکیب آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائوی دو بار الک شده را برای بار سوم بر روی مواد تدریجی الک کنید و با لیسک هم بزنید، مایه آماده شده را در قالب از گذشته آماده شده بریزید و در فر به مدت تقریبی ۱۲ الی ۱۵ دقیقه بپزید.

۴٫ پس از پخت، قالب را از فر خارج نمایید. اجازه دهید کاملا خنک شود. سپس از قالب خارج نموده کاغذ روغنی ها را جدا کنید.

۵٫ حلوای سنتی را بر روی کیک بریزید و با پالت کاملا صاف نمایید. بعد به ابعاد ۴×۴ برش بزنید، کمی از حلوا را در قیف با ماسوره دلخواه بریزید و ماسوره بزنید.

نکته:

۱٫ سه بار الک نمودن آرد اضافه بر اینکه به جدا شدن ناخالصی ها کمک میکند، باعث هوادهی آرد نیز میشود.

۲٫ این اسلایس از جمله اسلایس کیک ها می باشد و از آنجایی که در ترکیباتش روغن یا کره ندارد، وجود حلوا در این اسلایس بسیار بجاست.

۳٫ در صورت تمایل می‌توانید دو لایه حلوا روی اسلایس قرار دهید. یک لایه حلوای روشن تر و یک لایه حلوای تیره تر.

۴٫ برای داشتن حلوای روشن تر آرد را کمتر تفت دهید و از زعفران بهرهگیری نمایید و برای داشتن حلوای تیره تر یا آرد را کمی اکثر تفت دهید «گرچه مراقب باشید آرد را نسوزانید» یا از کمی پودر کاکائو بهرهگیری نمایید.

اسلایس حلوای زعفرانی

آموزش 5 مدل از حلوای خوشمزه

زهرا خورسند

مدت زمان آماده سازی: ۳۰ دقیقه
میزان سرو: ۶ تا ۸ نفر

مواد لازم:

آرد: ۵۰۰ گرم
کپودر قند: ۲۲۵ گرم
روغن جامد: ۱۵۰ گرم
کره: ۱۵۰ گرم
روغن مایع: ۱ قاشق سوپ خوری
پودر هل: ۲ قاشق چای خوری
گلاب: دو قاشق سوپ خوری
زعفران «پودر شده»: ۱ قاشق سوپ خوری

مواد لازم میانی:

خرمای بدون هسته: ۳۰۰ گرم
گردوی خرد شده: ۸۰ گرم
دارچین: ۱ قاشق سوپ خوری

انواع حلواها؛ به سفره افطارتان تنوع دهید

طرز تهیه:

۱٫ ابتدا مواد میانی را آماده کنید. خرمای بدون هسته را داخل غذاساز ریخته و له کنید، سپس گردوی خرد شده و دارچین را افزوده و مخلوط کنید.

۲٫ آرد، روغن جامد، کره، روغن مایع را داخل قابلمه مناسبی ریخته و روی شعله ملایم قرار داده و مرتب هم بزنید تا کمی رنگ آرد تغییر کرده و بوی خامی آن برود.

۳٫ پودر زعفران را داخل گلاب حل کرده و به حلوا اضافه کرده و روی شعله هم بزنید تا رنگ حلوا خوش رنگ شود «اگر حلوا خوش رنگ نشد، میتوانید زعفران بیشتری اضافه کنید».

۴٫ شعله را خاموش کرده و ظرف را کنار بگذارید تا کمی خنک شود، سپس پودر قند و پودر هل را اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید. قالب مربع ۲۰ سانتی متری را چرب کرده و کاغذ روغنی انداخته به طوریکه از دو طرف قالب بلندتر باشد.

۵٫ حلوا را وزن کرده و به دو قسمت تقسیم کنید. نیمی از حلوا را داخل قالب پرس کرده و روی آن مواد میانی آماده را ریخته و صاف کنید، سپس بقیه حلوا را روی مواد میانی ریخته و کاملا پرس کرده و صاف کنید.

۶٫ قالب را کنار گذاشته تا کاملا خنک شده و سپس به مدت ۳۰ دقیقه داخل یخچال قرار داده تا کاملا ببندد. پس از خنک شدن، به کمک کاغذ روغنی از قالب جدا کرده و به ابعاد دلخواه برش بزنید.

نکته:

۱٫ مواد را داخل قالب ۲۳ سانتی متری نیز میتوانید پرس کنید. در این صورت برش های بیشتری از این اسلایس را خواهید داشت.

۲٫ حلوا را به حالت داغ داخل قالب پرس کنید، در غیر این صورت حلوا سفت شده و به راحتی پرس نمیشود.

حلوای شکلات و گردو

آموزش 5 مدل از حلوای خوشمزه

مدت زمان آماده سازی: ۳۰ دقیقه
میزان سرو: ۴ نفر

مواد لارم:

آرد ۲۵۰ گرم
گردو ۶۰ گرم
پودر قند ۱۲۵ گرم
روغن جامد ۱۲۵ گرم
روغن مایع ۱ قاشق سوپ خوری
پودر کاکائو یک دوم قاشق چای خوریگلاب یک تا دو قاشق سوپ خوری

انواع حلواها؛ به سفره افطارتان تنوع دهید

طرز تهیه:

۱٫ آرد، روغن جامد و روغن مایع را داخل قابلمه مناسبی ریخته و روی شعله ملایم قرار داده و مرتب هم بزنید تا کمی رنگ آرد تغییر کرده و بوی خامی آن برود.

۲٫ پودر کاکائو را افزوده و کمی هم بزنید تا رنگ حلوا شکلاتی شده و کاکائو کمی رنگ باز کند. در آخر گردوی پودر شده را نیز اضافه کرده و کمی هم بزنید تا گردو با مواد مخلوط شده و کمی تفت بخورد. شعله را خاموش کرده و ظرف را کنار بگذارید تا کمی خنک شود.

۳٫ سپس پودر قند و پودر هل را اضافه کرده و با مواد شکلاتی به خوبی مخلوط کنید. در این مرحله در صورت پودری بودن حلوا میتوانید کمی گلاب تدریجی اضافه کنید تا مواد خمیری و منسجم شود.

۴٫ مواد اماده را داخل قالب مورد نظر پرس کرده و کنالر بگذارید تا کاملا خنک شده و به راحتی از قالب جدا شود.

۵٫ قالب مورد بهرهگیری در این حلوا سیلیکونی می باشد. در صورت در دسترس نبودن این قالب می‌توانید حلوا را داخل قالب مربع ۲۳ سانتی متری که چرب کرده و کاغذ انداخته اید، پرس کرده و کنار بگذارید تا کاملا خنک شود.

۶٫ سپس به شکل مربع یا لوزی برش بزینید. «کاغذ روغنی را طوری داخل قالب بیندازید که دو لبه بلندتر باشد تا هنگام برش زدن به راحتی از قالب جدا کنید».

حلوا براونی

آموزش 5 مدل از حلوای خوشمزه

مواد لازم:

آرد: ۲ پیمانه
روغن مایع: ۱ قاشق سوپ خوری
کره: ۳۰ گرم
بیسکویت کره ای «پودر شده»: ۳۰۰ گرم
کره «ذوب شده»: ۱۸۰ گرم
شکلات: به مقدار لازم برای تزئین

مواد لازم جهت تهیه شربت:

آب: ۲ قاشق سوپ خوری
شکر قهوه ای: یک پنجم پیمانه
نسکافه: ۱ قاشق چای خوری

انواع حلواها؛ به سفره افطارتان تنوع دهید

طرز تهیه:

۱٫ ابتدا آرد را جداگانه تفت داده و الک می‌کنیم. آرد باید طلایی شود، سپس داخل تابه ای آرد و روغن را ریخته و هم می‌زنیم تا دوباره آرد کمی سرخ شود و تغییر رنگ بدهد.

۲٫ حالا شربت را تدریجی به مواد اضافه کرده و تند تند هم می‌زنیم تا حلوا به اصطلاح جمع شود و آماده شود. در انتها کره را به حلوا اضافه کرده کنار میگذاریم تا از داغی بیفتد.

۳٫ سپس قالب های مینی منوپرشن که با بیس بیسکویتی از گذشته پر شده هست را از حلوا پر میکنیم و حلوا را داخل یخچال می‌گذاریم تا سفت تر شود و آماده سرو کردن شود. در انتها با شکلات تزیین میکنیم.

طرز تهیه شربت:

۱٫ تمام مواد را داخل ظرف ریخته و روی حرارت می‌گذاریم تا بجوشد و کمی قوام بیاید.

طرز تهیه بیس بیسکویتی:

پودر بیسکویت و کره را با هم مخلوط کرده تا خمیر منسجمی به دست بیاید. سپس قالب های مخصوص مینی منوپرشن را با مواد پر کنید. حدود ۱۵ دقیقه در یخچال بگذارید تا حلوا آماده شود.



لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب آموزش ۵ مدل از حلوای خوشمزه در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آموزش ۵ مدل از حلوای خوشمزه
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-5-%d9%85%d8%af%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d8%ad%d9%84%d9%88%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b4%d9%85%d8%b2%d9%87/



نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 2 تیر 1396 :: نویسنده :



مفیدستان:

آموزش پخت میرزا قاسمی به روش گیلانی

آموزش میرزا قاسمی به روش گیلانی

میرزاقاسمی یکی از غذا های محلی استان گیلان هست. مواد موردنیاز برای تهیهٔ میرزاقاسمی عبارتند از: بادمجان، سیر، روغن، تخم‌مرغ،نمک و ادویه. برای تهیهٔ میرزاقاسمی باید بادمجان‌ها را تنوری«کبابی» کرده، سپس در آب سردقرار دهید تاپوست آن به راحتی کنده شودوگوشت کباب شده آن به پوست نچسبدبرای تهیه میرزا قاسمی ابتدا بادمجان ها را شسته و آماده کباب کردن می‌کنیم و روی پوست انها به طول خط های با چاقو وارد میکنیم تا در حین کباب شدن مغز پخت شوند.

مواد لازم میرزا قاسمی گیلانی :

نمک به میزان دلخواه

گوجه فرنگی «« نگین شده »» گوجه فرنگی ۳ عدد متوسط

رب گوجه فرنگی «در صورت تمایل می‌توانید اضافه نکنید» ۱ قاشق غذا خوری

تخم مرغ تخم مرغ ۳ عدد متوسط

زردچوبه یک قاشق چایخوری

سیر تازه یک بوته

بادمجان قلمی ۸ عدد « یک کیلو گرم »

فلفل سیاه به میزان دلخواه

روغن به میزان دلخواه

آموزش پخت میرزا قاسمی به روش گیلانی

طرز تهیه میرزا قاسمی گیلانی:

۱-ابتدا بادمجان ها را شسته و آماده کباب کردن میکنیم و روی پوست آنها به طول خط های با چاقو وارد میکنیم تا در حین کباب شدن مغز پخت شوند. در صورت امکان بهتر هست که بادمجان ها بر روی ذغال کباب شوند تا طعم دودی بهتری بگیرند گرچه امکان کباب کردن بر روی شعله گاز و حتی بر روی سینی فر نیز هست.

۲-بعد از سوختن پوست بادمجان و نرم شدن شان « در صورتی که تردید دارید به خوبی پخته نشده اند می‌توانید یک سیخ کبریت را داخل آن فرو کنید اگر به راحتی وارد بادمجان شد نشان از پختگی آن می‌دهد » .

بعد از اطمینان از کبابی و نرم شدن بادمجان ها باید پوست انها را بکنید نکته قابل عرض در این مورد زمان پوست کردن هست که اگر بادمجان سرد شود پوست آن به سختی و با گوشت کنده خواهد شد پس باید عجله کنید و تا بادمجان ها داغ میباشند پوستشان را بکنید.

۳-حال باید بادمجان ها را در ظرف بکوبید تا کاملا له شود. در ظرفی دیگر نیز سیر ها را کوبیده و یا رنده کنید. روغن را داخل تابه داغ کرده و سیر های کوبیده شده را اضافه کنید و نمک و فلفل و زردچوبه را هم همین طور.

میرزا قاسمی بروش گیلانی

بعد از این که سیر ها طلایی شد بادمجان های کوبیده شده را نیز اضافه کنید و شروع به تفت دادن مواد با حرارت کم کنید. در همین حین گوچه های نگین شده را به ماهیتابه افزوده و به مدت ۱۵ دقیقه با شعله کم بگذارید تا آب غذا خشک گردد.

-بعد از زمان ذکر شده زمانی که عذا به روغن افتاد آن را هم زده و در صورت تمایل کمی رب و آبلیمو اضافه کنید. در ماهیتابه دیگر چند عدد تخم مرغ را داخل روغن انداخته و هنگامی که تخم مراغ شروع به سفت شدن نمود به میرزا قاسمی مان اضافه میکنیم و به مدت چند دقیقه مواد را کاملا هم میزنیم.

نوش جان کار به پایان رسید. و میتوانید غذای سنتی شمال ایران را با برنج یا نون میل کنید.



لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب آموزش پخت میرزا قاسمی به روش گیلانی در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آموزش پخت میرزا قاسمی به روش گیلانی
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%be%d8%ae%d8%aa-%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%b2%d8%a7-%d9%82%d8%a7%d8%b3%d9%85%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%da%af%db%8c%d9%84%d8%a7%d9%86%db%8c/



نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :




درباره وبلاگ



مدیر وبلاگ :
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :